Hakkında

EraByte.Net | Anlaşılabilir Teknoloji Rehberi

EraByte.Net, anlaşılması zor teknolojileri alır, işler, yontar ve herkesin kolayca anlayabileceği hale getirir.

Bilim ve teknoloji her geçen gün büyük bir hızla ilerliyor. Bu ilerlemenin nimetleri yeni cihazlar, yazılımlar, uygulamalar, servisler olarak hayatımıza yansıyor. Teknoloji tutkunları bu nimetleri kolayca hayatının bir parcasi haline getirebiliyor. Problem ise bu işlerle pek ilgilenmeyen kişilerin tarafında yaşanıyor.  Karmasik terimler, kafa karistirici modeller, garip kiyaslama teknikleri derken olay bu nimetlerden faydalanmaktan uzaklaşıp, karmaşik bir matematik problemine dönüşüyor. Bu noktada EraByte.Net devreye giriyor, yeni, karmaşık, anlaşılamayan teknolojileri, yazılımları, ürünleri ele aliyor ve özel bir bilgi birikimi gerektirmeden herkesin anlayabilecegi, faydalanabileceği, kullanabileceği hale getiriyor.

EraByte.Net yayın hayatına 1 Ocak 2010 ‘da erabrown.blogspot.com adresinde başlıyor. Bu tarihten tam altı ay sonra 1 Haziran 2010 ‘da www.erabyte.net adresine taşınıyor.  1 Nisan 2011 ‘de blogger servisinin Türkiyeden erişime engellenmesiyle sistemini kendi sunucularıyla WordPress alt yapısına taşıyor. Yayın hayatına halen EraByte.Net adresinde ve WordPress alt yapisi ile  devam etmektedir..

Yazar Hakkinda

Era Era
Email | Facebook | Google +
27 yasinda ve mühendis. Kocaeli’nde yasiyor. Bilgiye ulasmanin en iyi yolu olan teknolojiyi çok seviyor ve teknolojiyi daha anlasilabilir bir hale getirmek için EraByte.Net‘de notlarini paylasiyor…

© EraByte.Net
EraByte.Net